Транспортний коридор Чорне-Балтійське море з’єднав телеміст (“Trans-Port”, Україна)

trans-port.com.ua

В Одесі проведено телеміст між представниками бізнес-структур Одеської області й Литви на тему: ”Транспортний коридор Чорне -Балтійське море”. Організаторами виступили Посольство Республіки Литва в Україні разом з Одеською регіональною торгово-промисловою палатою (ОРТПП) за підтримки представника Литовських залізниць в Україні й оператора поїзда ”Вікінг” - АТ ”ПЛАСКЕ”.

У телеконференції взяли участь представники міністерств закордонних справ обох країн. Литву представляли: радник прем’єр-міністра, радник міністра транспорту, керівники Клайпедського морського порту, АТ Литовської залізниці, Асоціація стивідорних компаній Литви, Асоціація експедиторів Литви ”ЛІНЕКА” та ін. Від України в дискусії брали участь представники Одеської облдержадміністрації, ДП ”УКРЗАЛІЗНИЦЯ”, морських торгівельних портів Одеси й Іллічівська, УДЦТС ”Лиски”, АТ ”ПЛАСКЕ”, Одеська залізниця та ін.

“Даний телеміст дуже важливий для об’єднання двох торговельних зон Балтійських і Чорноморських країн, – зазначив президент АТ “ПЛАСКЕ” Олег Платонов. – Вантажопотік наших сусідів по морю частково обходить Україну й Литву автомобільним транспортом, непривабливістю маршрутів та іншими об’єктивними й суб’єктивними факторами. І наше завдання – зробити все для того, щоб такі телемости стали відправним пунктом в діалозі бізнесу й влади на рівні розв’язання конкретних питань”.

Особливістю справжнього проекту є створення прозорих стосунків для формування здоровішого конкурентного середовища. З’єднання портів Чорного й Балтійського морів з виходом на Фінляндію, Данію, Норвегію, і Швецію – вдалий приклад одночасного розвитку не тільки традиційних напрямків Схід-Захід, але й Північ-Південь.

“Обидві сторони зацікавлені в продовженні активного функціонування контейнерного потяга ”Вікінг” по маршруту Одеса-Клайпеда-Одеса, каже представник Литовської митниці Вітяніс Алішаускас. – На даний момент зусилля спрямовані на нарощування обсягів перевезень і вивчення можливостей розширення їх географії як убік країн Північної Європи, так і убік Кавказу, Середньої Азії й Туреччини”.

Під час телеконференції було ухвалено рішення про вироблення найближчим часом плану дій за підсумками телемосту. Вже зараз досягнуто домовленостей про обмін досвідом між морськими портами. Клайпедський морський порт готовий поділитися з портами Великої Одеси технологією інформаційної системи обміну даними між портовими підприємствами і державними службами (KIPIS), яка дозволила значно прискорити рух вантажів через Клайпедський морський порт і підвищити його привабливість і конкурентоспроможність.

У рамках підписаного протоколу торгово-економічного співробітництва Литва-Україна, 27-28 травня в Одесі відбудеться зустріч членів Асоціації ”EAST-WEST” за участю всіх зацікавлених країн, зокрема країн Балтійського й Чорноморського басейну та країн Закавказзя, Сирії й Ірану.

Джерело: Trans-Port

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=1

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service