Литва звинуватила “Газпром” в порушенні умов договору (“Лента.Ru”, Росія)

Російський газовий монополіст “Газпром” порушив умови договору з Литвою, тому що поставляє газ у прибалтійську країну за надмірно високою ціною. Про це, як передає Agence France-Presse, заявив Міністр енергетики Литви Арвідас Секмокас (Arvydas Sekmokas). За його словами, “Газпром” здійснює на місцевий уряд політичний тиск.

Секмокас також відзначив, що Литва запропонувала “Газпрому” провести спеціальні переговори щодо зниження цін, передає “Інтерфакс”. У іншому випадку, Литва планує звернутися в Стокгольмський арбітраж та розірвати договір про приватизацію Lietuvos dujos, місцевою газотранспортною компанією, одним з основних акціонерів якої є “Газпром”.

Раніше прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілус (Andrius Kubilius) заявляв, що прибалтійська країна платить за газ із Росії на 100 доларів за тисячу кубометрів більше, ніж Німеччина. Німецькі компанії в 2010 році платили “Газпрому” по 271 долару за тисячу кубометрів.

Литва й “Газпром” уже не перший місяць конфліктують через ціни на газ. Зокрема, у російській компанії в 2011 році знизили ціну на паливо для Латвії й Естонії, але залишили її незмінною для Литви. При цьому, “Газпром” є єдиним постачальником газу в Литву.

Місцевий уряд хотів би розділити Lietuvos dujos, щоб відповідати “третьому енергопакету ЄС”, який передбачає поділ виробників і постачальників газу. У Росії незадоволені як “третім енергопакетом” в цілому, так й ініціативою литовського уряду. Зокрема, прем’єр-міністр Росії Володимир Путін охарактеризував ідею чиновників з Литви як “розбій”.

Наприкінці січня 2011 року Литва поскаржилася на “Газпром” в Єврокомісію, а в лютому виступила з вимогою звільнити з Lietuvos dujos представників російської компанії. При цьому, Литві належить тільки 17,7 відсотків акцій, а “Газпрому” – 37,1 відсотків.

Джерело: Лента.RU

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=516

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service