Норвезький король і президент Литви відвідали пором «Хійумаа» («Новости Норвегии», Росія)

Норвезький король Гаральд V і президент Литви Даля Грібаускайте в рамках  її офіційного державного візиту в Норвегію відвідали в середу суднобудівний завод Fiskerstrand BLRT, де оглянули побудований для Сааремааської судноплавної компанії пором «Хійумаа».

Метою візиту глав держав на Fiskerstrand BLRT був саме новесенький пором «Хійумаа».

Король Гаральд V і президент Грібаускайте впродовж 45 хвилин прогулювались судном, оглянули пасажирський салон і капітанський місток. Історичний візит почався о 12.00

Голова ради Сааремааської судноплавної компанії В’ячеслав Лєедо високо оцінив історичну  значимість візиту. За його словами, це стало великою честю для компанії.

«За останні два сторіччя це вже третій корабель, якому привласнено ім’я «Хійумаа», але перший, який спеціально приїхали відвідати європейські короновані особи. Це не тільки для нас історичний момент. Місцеві суднобудівники говорять, що востаннє норвезький король відвідував верф в 1940-х роках. Найбільший суднобудівний проект Естонії для Норвегії також вважається найбільшим і сам король вважає за необхідне особисто його оглянути – це визнання для всіх естонських моряків», – сказав Лєедо.

Голова правління BLRT Grup Федір Берман також оцінив візит високих гостей на свій завод.

«На додачу до трьох естонських поромів ми побудували кілька поромів для Норвегії. Зараз триває будівництво газового порома, який буде найбільшим у своєму класі», – сказав Берман.

Із закінченням будівництва порома «Хійумаа» підійшов до кінця великий суднобудівний проект Сааремааської судноплавної компанії. Фірма вклала в нього 1,4 мільярди крон. Побудовано три нові рейсові пороми, які будуть курсувати на лініях між островами Моонзундського архіпелагу і материком. Разом з інвестиціями в розширення портів з боку AS Saarte Liinid загальна сума проекту досягла 2 мільярдів крон.

Кораблі були побудовані BLRT Grupp.

Джерело: Новости Норвегии

Работа Тату Екатеринбург..

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=989

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service