Латвія та Литва – проти відкриття земельного ринку (“DELFI.lv”, Латвія)

Міністр сільського господарства Литви Казимир Старкевіч і Міністр землеробства Латвії Яніс Дуклавс одностайні в тому, що необхідно обмежити вільний продаж землі іноземцям.

В інтерв’ю, опублікованому у вівторок у газеті Latvijas Avīze, Старкевіч сказав, що Литва разом з Латвією подала до Євросоюзу прохання на три роки продовжити обмеження на вільний продаж землі іноземцям.

“У Європі багато захисників ліберального ринку, які наполягають на відкритті земельного ринку. Ми з паном Дуклавсом дотримуємося єдиної думки – землю іноземцям вільно продавати не слід. У нас є селяни, які вміють обробляти землю і здатні використовувати нові технології. Нам потрібно зберегти своє селянство для нового покоління. Для нас важливо, щоб наші люди, які  виїхали працювати до Ірландії, Англії, Іспанії, могли би  повернутися на рідну землю, в батьківські господарства, і розширити їх “, – сказав Старкевіч. За його словами, в Литві великими площами розпоряджаються іноземці.  ”Багатьма, але точні цифри назвати не можу. Для придбання землі вони використовують місцевих жителів, литовські підприємства. Так само, як і в Латвії “, – сказав він.

“Наші селяни не могли придбати землю, оскільки під час буму нерухомості ціни були ненормально високими. Крім того, в той час селянам були необхідні гроші для вкладення в свої господарства, потрібно було будувати ферми, купувати техніку. Зараз вони бачать, що можуть розширюватися. Питання про володіння землею тісно пов’язане з безпекою держави. Ті мешканці Литви, кому належить земля, боролися за неї до останньої краплі крові. Для власників землі – іноземців – ми можемо бути лише рабами “, – підкреслив міністр.

Старкевіч додав, що в Латвії сформована гарна система стимулювання обробки землі. ”І ми хочемо в майбутньому році ввести умову, що за занедбану землю потрібно платити земельний податок у подвійному розмірі. Як і в Латвії, в Литві більшість необроблених земель розташовуються навколо великих міст – Вільнюса і Каунаса. Їх скупили спекулянти, у яких і на думці немає зайнятися їх обробкою. Нам треба змінювати систему, щоб вони почали думати, що робити з землею – продати, здати в оренду або самим вести господарство “, – зазначив він.

У Латвії використовується в сільському господарстві земельна одиниця вважається необробленої, якщо не менше 70% її площі до 1 вересня поточного року не була використана для виpощування сільгосппродуктів, включаючи збір врожаю або випас худоби. За такі прощі стягується підвищена ставка податку на нерухомість в 3% від кадастрової вартості.

Джерело: DELFI.lv

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=71

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service