Переправа Самсун–Іллічівськ продовжить проект комбінованого поїзда «Вікінг». (АТ «ПЛАСКЕ», Україна)

У Туреччині закінчились переговори з керівництвом порту Самсун, «UPM transportation» і турецькими залізницями щодо відкриття залізнично-поромного сполучення Іллічівськ-Самсун. Україну на переговорах представляло АТ «ПЛАСКЕ», яке, до того ж, і є ініціатором відкриття нової поромної лінії. За словами президента АТ «ПЛАСКЕ» Олега Платонова, вантажопасажирська поромна лінія Іллічівськ-Самсун (Туреччина)-Іллічевськ існувала з 1997 року, але всього впродовж 4 років. Однією з головних причин закриття лінії були затяжні процедури здійснення формальностей при перетині кордонів.

«Сьогодні, окрім технічного візиту в порт Самсун, зазначає Олег Платонов, ­­- ми обговорювали оформлення накладних за допомогою ЦІМ/СМГС і включення залізничної колії між станцією Іллічівськ-Поромна й поромним комплексом Іллічівська довжиною 6.7 км до списку залізничних колій відповідно до Угоди про міжнародні залізничні перевезення COTIF. Також, беручи до уваги зростання кількості перевезень іранських вантажів, АТ «ПЛАСКЕ» підготувало проекти щодо розвитку сполучення Самсун-Іллічівськ у напрямку до Польщі, Німеччини, Балтійського регіону, Росії».

В 2010 році порт Самсун було передано на 36 років в оренду компанії Ceygroup. На даний момент порт активно модернізується. За словами начальника порту Самсун Бедира Йілдиріма, наразі активно ведеться будівництво нових складів, закупівля нових кранів і створено більший майданчик для автомобілів. У Самсуна величезний потенціал для обслуговування суден Ро-Ро, порт приймає їх по всій причальній лінії довжиною 760 м у будь-якому місці.

«На даний момент основними вантажами є: залізна руда, зерно, ліс, вантажні автомобілі самоходом, запаковані вантажі. І в нас є всі можливості для обробки вантажів як з Європи, так і з Азії, відзначає Бедир Йілдирім. – Відкриття переправи Самсун–Іллічівськ дозволить нам приєднатися до проекту комбінованого поїзда «Вікінг» і продовжити маршрут у Скандинавські країни. Сьогодні ми готові підтримати українську організацію АТ «ПЛАСКЕ» у питаннях залучення вантажопотоків».

Нагадаємо, в рамках стратегічного партнерства між Україною й Туреччиною, міжурядової Угоди про організацію міжнародного прямого вантажного залізнично-поромного повідомлення, в Туреччині було проведено ряд заходів, напрямлених на просування транспортних коридорів, які проходять по території Туреччини й України. Серед заходів: робоча зустріч «Українські транспортні коридори: Північ-Південь і Схід-Захід», переговори з керівництвом порту Самсун, турецькими залізницями,  Асоціацією міжнародних перевізників (UND — Uluslararası Nakliyeciler Derneği), зустріч із представниками компанії «UPM transportation», Асоціацією виробників послуг з міжнародних перевезень і логістики (UTİKAD – Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği), комітетом зовнішньоекономічних зв’язків Туреччини (DEİK — Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu), Радою експортерів Туреччини(TİM – Türkiye İhracatçılar Meclisi)і компанією з забезпечення морських поромних переправ (Roro), а також технічні візити в порти Самсун і Yesilyurut. Організатором ділової поїздки стало Генеральне консульство України в Туреччині й Регіональне представництво Українського національного комітету Міжнародної торговельної палати.

Джерело: прес-служба АТ «ПЛАСКЕ»

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=439

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service