Росія не розуміє, чому Туреччина не дозволила прокладення Південного потоку (“Корреспондент.net”, Україна)

Росія не розуміє причин, з яких Туреччина не надала дозволу на прокладання газопроводу Південний потік, і продовжить роботу з турецькими партнерами, заявив віце-прем’єр РФ Ігор Сєчин, який курирує ПЕК, у середу журналістам.

“Ми причин, з яких не отримали дозволу, поки не розуміємо. З одного боку, турецькі партнери говорять нам про те, що Газпром поки не представив необхідну кількість документів для реалізації цього проекту, але Газпром і не може її уявити, бо їм тільки зараз видали дозвіл на проведення вишукувальних робіт, починаючи з 31 травня поточного року.

Як Газпром може дати всі обґрунтування, якщо йому тільки зараз дали дозвіл на роботу з 31 травня? “- сказав Сєчин.

***

Проект Південний потік реалізується з метою диверсифікації маршрутів поставок природного газу європейським споживачам і передбачає будівництво газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної та Центральної Європи.

Передбачається, що потужність Південного потоку буде нарощуватися поступово. Загальна проектна продуктивність морської ділянки Південного потоку досягне 63 мільярдів кубометрів на рік. Планується, що морська ділянка газопроводу пройде по дну Чорного моря від компресорної станції Русская на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Його загальна довжина складе близько 900 кілометрів, максимальна глибина – більше двох кілометрів. Вартість будівництва газопроводу орієнтовно складе близько 15,5 мільярда євро.

Для реалізації сухопутної частини проекту за кордоном з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією та Австрією були підписані міжурядові угоди.

Як термін запуску газопроводу називався грудень 2015 року, проте у листопаді минулого року Міллер повідомив, що це може статися на чотири місяці раніше – в серпні 2015 року.

Газпром та італійська Eni на паритетній основі є засновниками компанії спеціального призначення South Stream AG, створеної у січні 2008 року для реалізації проекту. Домовленість про входження в Південний потік французької EdF з часткою у 10% за рахунок частки Eni була досягнута у червні 2010 року.

Джерело: Корреспондент.net

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=740

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service