Влада Білорусі вирішила продати “Газпрому” акції “Белтрансгазу” (“Дело”, Україна)

Влада Білорусі запропонувала російському ВАТ “Газпром” збільшити пакет акцій у ВАТ “Белтрансгаз”. Про це 13 квітня повідомило джерело, близьке до переговорів, передає Прайм-тасс.

Джерело проінформувало: “Така робота ведеться, обговорюються параметри цієї можливої угоди. Однак конкретики в цьому переговорному процесі поки мало”.

Джерело заявляє, що в цей час російська компанія не має у своєму розпорядженні конкретних пропозицій щодо розміру пакета акцій і умов його придбання російською компанією.

Співрозмовник проінформував, що ініціатором продажу акцій ВАТ “Белтрансгаз” виступила білоруська сторона.

За його відомостями, дана пропозиція не пов’язане з підписанням контракту на постачання російського природного газу в Білорусь в 2012-2014 рр.

Нагадаємо, у травні 2010 року президент Білорусі заявляв, що готовий продати контрольний пакет акцій “Белтрансгазу”, якщо газ буде поставлятися в Білорусь за внутрішньоросійськими цінами.

“Вони (Росія – Ред.) кажуть: нам потрібний контрольний пакет акцій (Белтрансгазу – Ред.). Я не проти. Якщо вони скажуть, що будуть поставляти за внутрішньоросійськими цінами газ у Білорусь на рівних умовах – беріть контрольний пакет. Ми не проти”, – заявляв Лукашенко

ВАТ “Белтрансгаз” здійснює транспортування газу споживачам Білорусії, транзит газу через територію республіки по магістральних газопроводах, будівництво й експлуатацію підземних сховищ газу, будівництво газопроводів-відводів. У лютому 2010 року “Газпром” завершив поетапну скупку 50% акцій ВАТ “Белтрансгаз” за $2,5 млрд.

До цього “Газпром” володів 37,5% акцій “Белтрансгазу”.

Джерело: Дело

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=1092

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service