Гінтарас Сонгайла: Кремль використовує комплекси Польщі, щоб знищити незалежність Литви (“REGNUM”, Росія)

Гінтарас Сонгайла

фото: BBS News

Депутат Сейму Литви від партії “Союз Батьківщини” – Християнські демократи Литви (консерватори) Гінтарас Сонгайла підозрює, що “політика Польщі перебуває в руках Кремля”. Таку заяву, щоправда, у запитальній формі, політик зробив 7 березня 2011 року.

За його словами, сучасна Росія діє схожими методами, як і “радянська імперія, яка намагалася зруйнувати незалежність Литви, створюючи навколо Вільнюса непідконтрольну Литві “соціалістичну польську автономію”.

“Якщо 20 років тому Кремль свою імперську політику по ослабленню незалежності Литви намагався реалізувати, у першу чергу, через місцеві кадри, що бажали автономії, та інших “единственников”, те зараз точно таку ж політику він намагається проводити усе більше не прямо, а, у першу чергу, використовуючи комплекси Варшави”, – заявив Сонгайла. Однак, за його словами, двадцять років тому Польща не заохочувала автономію Вільнюського краю, а сьогодні “ситуація вже інша й Польща активно влазить у внутрішні справи Литви”.

Політик прямо обвинуватив коаліцію Виборча акція поляків Литви й Російського альянсу – блок Вальдемара Томашевського в тому, що місцеві поляки об’єдналися “з політичною партією, яку підтримує посольство Росії”, і в якій, за його словами, працюють “агенти КДБ”. “Ствердження, що критика Польщі й підтримуваних нею сил слугують російським інтересам, сьогодні звучать вже як зворушливий анекдот”, – заявив політик.

Нагадаємо, що під час муніципальних виборів у Литві, які пройшли 27 лютого, у Вільнюсі друге місце зайняла Коаліція Виборчої акції поляків Литви й Російського альянсу – блок Вальдемара Томашевського, яка в міськраді литовської столиці одержала 11 мандатів. Цей результат, названий у Литві сенсаційним, розкритикували правлячі кола Литви. Так, зокрема, голова Сейму Литви Ірена Дягутене заявила, що сьогодні побудова партій за національною ознакою не відповідає сучасним нормам демократії. У свою чергу глава перемігшої вільнюської місцевої коаліції, Артурас Зуокас сказав, що таких результатів вдалося досягтися завдяки консолідації нацменшин в результаті ескалації проблем поляків і росіян.

Джерело: REGNUM

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=788

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service