Георгій Гріц: Побоювання МВФ щодо невиконання Білоруссю соціальних завдань впродовж п’ятирічки перебільшені (“БЕЛТА”, Білорусь)

Побоювання МВФ по невиконанню Білоруссю соціальних завдань на п’ятирічку перебільшені. Таку думку висловив кореспондентові БЕЛТА заступник голови Білоруської науково-промислової асоціації, аналітик Георгій Гріц, коментуючи Звіт персоналу МВФ для консультацій 2011 року по Статті IV, у якому дано оцінку й прогнози розвитку Білорусі.

Георгій Гріц відзначив, що МВФ, наприклад, насторожено віднісся до запланованих високих темпів росту заробітної плати в Білорусі. “Але ж, аби досягтися зарплати в $1000, необхідно забезпечити відповідну продуктивність праці. За словами глави держави, гроші треба заробити, – сказав експерт. – В такому випадку не повинні підмінюватися поняття цілей й наслідків. Підвищення зарплати – це наслідок, а мета – підвищення продуктивності праці, зростання ВВП”.

За словами Георгія Гріца, МВФ у цілому прихильник ліберальної моделі вибудовування економіки. “Я думаю, що ця модель себе дискредитувала, особливо в умовах кризи, – вважає аналітик. – МВФ – це не панацея. МВФ відповідає за монетарну політику у світі, але що ж це за політика, якщо обвалилася фактично вся світова економіка? Тому треба слухати МВФ, але жити своїм розумом”.

Експерт певен, що заплановані темпи зростання економіки Білорусі на найближчі п’ять років наднапружені, але здійсненні. “Намічені показники не просто дуже напружені, але надскладні. Однак вони досяжні за певних умов”, – певен експерт. Головне завдання країни – реструктуризація економіки. При цьому вона має здійснитись в досить стислий термін. “Сьогодні в нашій країні 20 галузей і вони тим чи іншим чином підтримуються державою. Це є стратегічною відмінністю білоруської економіки від економік інших країн”, – нагадав Георгій Гріц. На його думку, Білорусі необхідно вибрати із цих галузей ті напрямки, які стануть точками зростання національної економіки, і потрібно максимально концентрувати саме на них адміністративний і фінансовий ресурси.

Аналітик відзначив, що в теперішніх економічних умовах на світовому ринку темпи зростання обсягів виробництва сировини й комплектуючих у середньому практично вдвічі випереджають темпи зростання виробництва готової продукції. “Ця загальносвітова тенденція характерна і для нашої країни, – додав співрозмовник. – У такій ситуації продукція, у першу чергу, що випускається по старих технологіях, втрачає свою конкурентоспроможність, і нам дуже важливо, зважаючи на це, змінювати структуру економіки”.

Георгій Гріц також відзначив, що для Білорусі в тих умовах, що склалися на сьогодні, надзвичайно важливо сконцентрувати увагу на великих інвестиційних проектах. Адже саме завдяки їм з’являється можливість впровадження в промисловості нових технологій, освоєння циклів сучасної наукомісткої високотехнологічної продукції, що користуватиметься попитом на зовнішніх ринках.

Аналітик також підкреслив, що за виконання запланованих на п’ятирічку завдань не варто сліпо гнатися за цифрами, не потрібно забувати й про якість робіт. “Однак це не означає, що темпи й напружена робота мають бути знижені”, – додав він.

Джерело: БЕЛТА

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=628

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service