Калнієте: в Європі посилюється російське лоббі (“DELFI.lv”, Латвія)

У Європі є дуже вираженим російське лобі, яке все більше посилюється, а висловлювання латвійських представників про необхідність більш тісної співпраці з цією державою в різних сферах – це дурниця.

Переконаність у цьому в інтерв’ю, опублікованому в п’ятницю в газеті Neatkariga Rita Avize, висловила депутат Європарламенту від Латвії Сандра Калнієте, що є членом партії “Громадянський союз”, яка входить в правляче об’єднання “Єдність”.

“Так, у Європі дуже виражене і все більше зростає російське лобі. Треба пам’ятати, що у дуже багатьох європейських країн є двосторонні договори з Росією, що накладає на них певні зобов’язання. Нещодавно в Європарламенті було голосування щодо врівноваження резолюції про владу закону в Росії. І навіть тоді частина італійців за неї не голосувала, і частина французів і німців теж не голосувала. Це відображає ставлення і зобов’язання перед Росією “, – зазначила вона.

Калніете вважає дурницею підтримку президентом Латвії Валдісом Затлерсом введення безвізового режиму між двома країнами, “і те, що Міністр транспорту [Улдіс Аугуліс], повернувшись з Москви, заявляє, що пріоритетом Латвії є залізна дорога Рига – Москва”. ”

“Але коли я в Брюсселі дізнаюся, що це зовсім не жарт, бо в Європі у Росії велике лобі і пан Аугуліс у своїх зусиллях не самотній, то в мене є обгрунтоване питання – яке право у Міністра транспорту змінювати позицію і напрям стратегічного документу зовнішньополітичної орієнтації Латвії? Друге – Вісагінська електростанція і Калінінградська електростанція – підтримка їх означає, що у нас не буде з’єднання з Європою і наша енергозалежність від Росії тільки збільшиться “, – вважає Калнієте.

У свою чергу, її однопартієць Міністр закордонних справ Гірт Валдіс Крістовскіс у п’ятницю в передачі Латвійського радіо “У точці перетину” висловив припущення, що ці висловлювання Калніете є якимось непорозумінням.

“Тут треба говорити тільки про часовий вимір. У наших інтересах наповнення того поняття, яке називають модернізацією Росії – це не означає тільки  технічну галузь, а й в у сфері цінностей. Адже не сказано, що Росія і через п’ять-десять років залишиться такою, яка вона є. Для нас важливо, щоб Росія розвивалася і щоб у Росії був інтерес переймати ті цінності і погляди, які панують в ЄС. Росія серйозно дивиться в цьому напрямку “, – підкреслив міністр.

Він сказав, що безвізовий режим між Росією та ЄС можливий тільки після виконання критеріїв і що для всіх є зрозумілим, що це “питання не сьогоднішнього і не завтрашнього дня”. ”Тільки коли критерії будуть виконані і розбіжності, які зараз є у нас з Росією, зменшаться настільки, що не будуть заважати формуванню нормальних людських відносин, тоді безвізовий режим може піти тільки на користь”, – сказав Крістовскіс.

Джерело: DELFI.lv

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=213

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service