Слесерс радить спродати країну (“The Baltic Times”, Латвія)

Депутат латвійського Сейму Айнарс Слесерс (За кращу Латвію) вкотре запропонував чергову навіжену ідею, яка полягає у тому, що надавати латвійське громадянство ти іноземцям, які здійснять державі «благодійний внесок» у розмірі 1 млн євро. Прем’єр-міністр Валдіс Домбровскіс (Єдність) зазначивши, що подібні ідеї є «дуже типовими для Слесерса» і, відповідно «зовсім не дивують» відмовив пропозиції Слесерса торгувати латвійським громадянством, вказавши, що такі заходи приведуть до того, що сам принцип інституту латвійського громадянства здеградує, повідомляє латвійське інформаційне агенство LETA.

Громадянство Латвії не можна продавати, оскільки вірність країні не можна купити, додав президент Валдіс Затлерс на власній Twitter-сторінці. Держканцелярія в свою чергу повідомила, що точка зору президента щодо цього питання є «цілком чіткою».

За допомогою елементарної арифметики Слесерс доводить, що «близько 10 000 сімей могли б отримати громадянство Латвії таким чином, тоді як держбюджет зміг би отримати 10 млрд євро, а Латвія змогла би повернути свої міжнародні борги». Він додає, що тільки багаті іноземці були б допущені до клопотання щодо отримання громадянства, ті, хто живуть на легальні доходи і дозволять латвійським держслужбам перевірити всю їхню персональну інформацію, аби перевірити наявність кримінального минулого чи яким чином купівля громадянства гарантуватиме вірність Латвії.

Слесерс каже, що це «цілком реальна пропозиція, оскільки ті, хто отримають латвійське громадянство автоматично стануть громадянами Європейського Союзу». Тоді як Латвія – мальовнича, безпечна і негустонаселена країна. Це, однак, не вирішує питання, чи ті, хто таким чином отримають латвійський паспорт продовжать перебувати у Латвія, чи переберуться до будь-якої іншої країни-члена ЄС.

Джерело: The Baltic Times

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=858

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service