Войницький: білоруси Литви проти санкцій ЄС щодо Білорусі («DELFI.lt», Литва)

Про це він заявив у розмові з DELFI напередодні конференції білорусів зарубіжжя (Естонії, Латвії, Литви, Польщі й Росії) у Ризі, що пройде 12 березня, де планується прийняття заяви із закликом не вводити санкції щодо Білорусі. “Якщо конференція прийме це рішення, а вона прийме це рішення, то ми будемо розсилати його главам європейських держав, ЗМІ”, – уточнив президент Об’єднання громадських організацій білорусів Литви.

Конференцію висловила бажання провести глава організації, що об‘єднує білорусів Латвії. Сама Білорусь, за словами Р.Войницького, до її проведення стосунків не має. “Ми хотіли б привернути увагу до кампанії тиску на нашу етнічну батьківщину, що розгорнулася серед низки європейських країн і США”, – заявив Р.Войницкий.

Нагадаємо, що Євросоюз і ряд інших країн увели санкції щодо білоруських чиновників, обмеживши їхній в’їзд у ЄС. Триває обговорення й можливості введення економічних санкцій щодо Білорусі.

За словами Р.Войницького, “у заявах окремих високоповажних осіб ЄС використовується риторика часів Холодної війни й “залізної завіси”. Білоруси, вважає він, у рамках “незалежної держави самі повинні визначати свою долю й шляхи розвитку”. “Спроба зовнішнього тиску й насильства викликає традиційне для білорусів почуття опору й протесту, – цитує він текст заяви. – Протягом своєї історії білоруси довели, що можуть опиратися тиску”.

За його словами, «незважаючи на великий фінансовий вплив зовнішніх чинників, у Білорусі так і не вдалося створити дієву опозицію».

“Події 19 грудня мають не тільки правову сторону, але моральну. Так звана опозиція вивела вночі взимку (акція опозиції проходила з 19.00 до 23.00 – DELFI) людей на вулицю, спровокувавши спробу захоплення будинку Ради міністрів Білорусі. Організатори акції фактично дискредитували інститути цивільного суспільства. Поставлено під сумнів результати трирічної роботи Білорусі і ЄС”, – цитує він текст заяви, що нагадує офіційні заяви представників білоруської влади.

На думку співрозмовника, білоруси не стали б терпіти над собою “ні диктатора, ні гноблення”. Крім того, він з жалем констатує, що “на сьогоднішній день у Білорусі немає жодної масової опозиційної партії, що веде боротьбу за владу конструктивним шляхом”. “Тому нас насторожує поспішність, з якою структури ЄС ухвалюють рішення щодо багатомільйонного фінансування цих структур”, – підкреслив він.

На питання про його власну оцінку подій 19 грудня 2010 року в Мінську, Р.Войницький відповів, що “у кожному разі, на сьогоднішній момент на виборах лідирує Лукашенко”.

“Опозиція спеціально зробила цей крок, щоб визнати вибори недійсними, вони хотіли свою поразку якимось чином скрасити”, – упевнений він.

Говорячи про дії білоруської влади, Р.Войницький відзначив наступне: “Була всього лише жменька людей, що спровокувала ситуацію. Але могло бути й послабеше (реакція влади – DELFI), могли б дати розгулятися й тоді довідалися б хто є хто. Тим більше, що люди на площу прийшли відсвяткувати вибори”.

Ізоляція Білорусі, на думку Р.Войницкого, ні до чого доброго не приведе. “Санкції проти білоруських підприємств невигідні ні Європі, ні Білорусі”, – вважає представник білоруської громади Литви..

Р.Войницький пропонує зробити так, щоб Білорусь зайняла “своє місце, місце, що їй належить”. Для цього, вважає він, з нею потрібно розмовляти й вести діалог.

Нагадаємо, що 19 грудня 2010 року в центрі Мінська пройшла масова акція проти результатів виборів президента Білорусі, у якій взяли участь за різними оцінками від 20 до 40 000 чоловік. Акція була розігнана силамии білоруських спецпідрозділів, у результаті чого були затримані й побиті кандидати в президенти Білорусі, затримано близько 700 чоловік і не тільки громадян Білорусі.

Не так давно суд виніс вирок трьом опозиціонерам, обвинувативши їх в участі й організації масових заворушень. Вони одержали від 3 до 4 років в’язниці. У середині лютого був засуджений ще один опозиціонер. Під арештом також залишаються два кандидати в президенти, і їхні найближчі соратники.

Джерело: DELFI.lt


Возможности электронных денег.

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=563

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service