Білорусь зміцнюватиме співпрацю з Азербайджаном (“БЕЛТА”, Білорусь)

Олександр Лукашенко і Алі Нагієв (фото: БЕЛТА)

Білорусь, як і раніше, робитиме все для того, аби білорусько-азербайджанські відносини залишалися зразковими, заявив глава білоруської держави Олександр Лукашенко 19 квітня на зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Азербайджанської Республіки в Республіці Білорусь Алі Нагієвим, присвяченій завершенню його дипломатичної місії в Білорусі. Про це повідомили в прес-службі Президента Білорусі.

Алі Нагієв – перший посол Азербайджану в Білорусі – працював в Мінську від самого відкриття тут азербайджанського посольства в 2006 році.

Олександр Лукашенко підкреслив, що він зустрічається не з усіма послами, які завершують дипломатичну місію в країні, а тільки із тими, які внесли значний вклад у розвиток двосторонніх відносин з Білоруссю.

Президент вважає, що позиція посла дуже важлива у взаєминах двох держав.

“У цьому випадку іноземні посли в Білорусі чітко розділилися, мені здається, на два табори. Посли, які люблять нашу країну, наш народ, які бажають добра нашому народу й вітають незалежну білоруську державу. Я певен, що до цієї групи послів належить і глава азербайджанської дипломатичної місії. Є й інші посли, але про них не хочеться згадувати. Наші ЗМІ останнім часом у світлі трагічних подій дуже чітко показали їхню позицію”, – сказав Олександр Лукашенко.

Президент висловив здивування: “Я не розумію, як у важку хвилину цивілізовані, демократичні держави, а вони претендують на це, не висловили слів співчуття білоруському народу. Народу, який втратив більшу частину себе в роки Великої Вітчизняної війни. Що би було, якби не наші народи, які зламали хребет цьому чудовиську, фашизму? І ще досі живі покоління, які добре це пам’ятають”.

При цьому білоруський лідер відзначив: “Ось вам лакмусовий папірець – позиція окремих держав і послів”.

Олександр Лукашенко позитивно оцінив внесок посла Азербайджанської Республіки в розвиток співробітництва двох країн.

“Період вашого перебування в Білорусі в якості посла був досить продуктивним у плані налагодження, вибудовування наших торгово-економічних відносин, створення спільних підприємств в Азербайджані”, – сказав Президент. Він особливо відзначив допомогу азербайджанської сторони у важкі для Білорусі моменти.

“Я дякую вам за ту теплоту, яку ви принесли в розвиток нашого двостороннього співробітництва. Я прагну завірити вас і прошу передати це моєму другові, Президентові Ільхаму Алієву, що ми будемо, як і раніше, робити все для того, щоб білорусько-азербайджанські відносини були зразковими. Ви в цьому можете бути впевнені, – підкреслив глава білоруської держави. – Як ви знаєте, закритих тем у нас немає. І в цьому напрямку ми будемо рухатися далі”.

Посол у свою чергу сказав, що всебічні білорусько-азербайджанські зв’язки розвиваються. На його думку, особисті теплі відносини президентів Азербайджану й Білорусі є запорукою ефективної взаємодії двох країн.

Алі Нагієв підкреслив, що протягом п’яти років виконання дипломатичної місії здійснював свої повноваження “як посол, що любить Азербайджан і Білорусь”.

Дипломат висловив слова співчуття у зв’язку з терактом у мінському метро, який спричинив людські втрати. Президент Азербайджану одним з перших надіслав свої співчуття білоруському лідерові.

Дипломатичні відносини між Білоруссю й Азербайджаном встановлені в 1993 році. В 2006 році в Мінську й Баку відкриті посольства двох країн. Азербайджан є одним зі стратегічних торгово-економічних і політичних партнерів Білорусі.

За останні п’ять років глави двох держав зустрічалися п’ять разів, включаючи обмін офіційними візитами в 2006-2007 роках і 2009-2010 роках.

У непростий для Білорусі час влітку 2010 року Азербайджан оперативно надав їй необхідний кредит. З лютого 2011 року в Білорусь розпочата поставка азербайджанської нафти по своп-схемі заміщення венесуельської нафти.

Обидві країни від простих форм торгівлі поступово перейшли до промислової кооперації, створення спільних підприємств. У минулому році в Азербайджані були зібрано 2 тис. білоруських тракторів, 1 тис. вантажівок. В Азербайджані налагоджено складальне виробництво білоруських ліфтів. Іде підготовка до випуску комунального автотранспорту. Опрацьовується також питання організації будівництва комбайнів. Таким чином, обсяги й напрямки економічного співробітництва між Білоруссю й Азербайджаном активно збільшуються. Товарообіг в 2010 році склав $146 млн. ( для порівняння: в 2005 році він був близько $30 млн.). За січень-лютий цього року обсяг взаємної торгівлі досяг $313,6 млн.

Джерело: БЕЛТА

ebay redemption code 2016.

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=1146

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service