Глава МЗС Польщі розповів, у чиїх руках перебуває доля України (“Корреспондент.net”, Україна)

Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава зацікавлена у вступі України до Європейського Союзу, але європейська інтеграція українців буде залежати в першу чергу від реальних дій української влади.

Про це він сказав, презентуючи сьогодні у Польському Сеймі свою доповідь на тему польської зовнішньої політики в 2011 році.

При цьому він наголосив: “Доля України, перш за все, перебуває в руках самих українців”.

Міністр також зазначив, що українські політики, які отримали владу після Помаранчевої революції 2004 року, не виправдали покладених на них сподівань, і зазначив, що перед новою владою стоїть завдання “складних реформ”.

“Корупція, слабкість правової системи, зниження демократичних стандартів ускладнюють Польщі створення європейської перспективи для України”, – сказав міністр.

Сікорський, який очолив польське МЗС в кінці 2007 року, назвав “стабільною” польсько-українську співпрацю, зазначивши створення в лютому цього року Польсько-Українського форуму партнерства.

За його словами, польські консульства в минулому році видали українцям 450 тис. віз, що становить майже таку ж кількість, яку видали громадянам України консульства інші 25 держав шенгенської зони разом узяті.

Крім цього, за його словами, незважаючи на кризу, Польща відкрила два нових консульства в Україні і побудувала новий будинок консульства у Львові.

Він також назвав Україну “стратегічним партнером” Польщі, запевнивши, що польська влада готова максимально допомагати українській владі інтегруватися в Євросоюз.

“Вступ України до ЄС є нашим довгостроковим інтересом. Тому кожен раз, коли Польща зможе Україні допомогти, а влада в Києві буде хотіти такої допомоги, ми її надамо “, – зазначив міністр.

Як повідомлялося, Президент України Віктор Янукович під час першого візиту до Польщі на початку лютого цього року заявив, що українська влада чекає значного прогресу у відносинах з ЄС під час головування Польщі в європейському об’єднанні в другій половині 2011 року.

Під час лютневого візиту президенти двох країн Віктор Янукович і Броніслав Коморовський домовилися не згадувати історичні образи при розвитку двосторонніх відносин між Україною та Польщею.

Джерело: Корреспондент.net

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=736

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service