Товальд Столтенберг: “Північний союз” створюється не замість НАТО, а для його доповнення (“ИА REGNUM”, Росія)

Товальд Столтенберг, ідеолог створення Баренц-ЄвроАрктичного регіону, готує нову ідею – “Північний Союз”. Перебуваючи в Архангельську, він розповів кореспонденту однієї з російських агенцій про те, що це таке.

“Уряди п’яти північних країн звернулися до мене з проханням розглянути можливість підвищення рівня безпеки невеликих країн північного регіону, – почав він. – Ідея створити” Північний Союз “народилася на тлі того, що зростає кількість країн ЄС, зростає кількість країн НАТО. Об’єднання зусиль на рівні країн – це добра справа. Не всі північні країни входять в ці великі об’єднання, але у них є схожі проблеми, які теж потрібно вирішувати разом “.

Товальд Столтенберг відзначив, що у всіх північних країн є об’єктивна проблема – це неможливість забезпечити гідний рівень організації зовнішньої безпеки і оборони цих країн винятково своїми силами. ”Витрати, пов’язані з сучасними технологіями, настільки високі, що на практиці це означає, що або ми будемо співпрацювати, або система оборони буде втрачати свою якість, – підкреслює Столтенберг. – Якщо ми не будемо співпрацювати, то через 20 років ми будемо спостерігати таку ситуацію, що Росія, Німеччина, Англія і Франція матимуть систему безпеки мати на належному рівні, а інші країни будуть їм дуже сильно програвати їм в цьому напрямку. Так що ця ідея з’явилася не замість НАТО, а на додаток до НАТО “.

Другим важливим мотивом для такого об’єднання він бачить необхідність відкриття морського шляху між Тихим океаном і Баренцевим морем. ”Жодна з північних країн не має ресурсу для усунення наслідків будь-якої надзвичайної ситуації, якщо вона станеться. І зусилля доведеться об’єднувати якщо не зараз, так потім”.

Ідея створення “Північного Союзу” ще знаходиться в стадії обговорення, але у Товальда Столтенберга немає сумніву в тому, що об’єднання відбудеться. До нього увійдуть п’ять країн: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Джерело: ИА REGNUM

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=187

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service