ЦВК Латвії почне збір підписів за перехід шкільного навчання на латиську мову (“DELFI.lv”,Латвія)

Зібраних підписів за виправлення Конституції Латвії, що передбачає перехід на шкільне навчання тільки державною мовою досить, щоб Центрвиборчком (ЦВК) почав збір підписів, повідомив голова ЦВК Арніс Цимдарс.

Перевірка підтвердила, що за виправлення підписалися 10 140 громадян Латвії, що мають право голосу, повідомила керівник інформаційного відділу ЦВК Крістіне Берзиня.

На підтримку законопроекту підписалися 10 192 людини, але 44 підписи дублюються, семеро чоловік не внесені в Реєстр жителів, один підписант не має виборчого права, тому їх підписи врахованими бути не можуть.

Цих нотаріально завірених підписів досить для наступного кроку — збору підписів ЦВК, сказав Цимдарс. У понеділок з результатами перевірки будуть ознайомлені новообрані члени ЦВК, і буде ухвалене рішення про організацію збору підписів. Засідання ЦВК, на якому планується затвердити результати перевірки підписів і оголосити 30-денний офіційний збір підписів, відбудеться 11 квітня в 14.00, повідомила Берзиня.

Як раніше повідомлялося, 29 березня лідери партії “Все — Латвії!” подали до ЦВК більш 10 тисяч зібраних підписів громадян за внесення змін до Конституції Латвії, які передбачають перехід на шкільне навчання тільки державною мовою.

Оскільки зібраних підписів виявилося досить, ЦВК у середині травня почне збір підписів на підтримку пропонованих партією виправлень до Конституції. Якщо виправлення підтримають не менш 1/10 частини виборців, які голосували на останніх виборах до Сейму, то вони будуть подані президентові Латвії, який передасть їх на розгляд у Сеймі. Якщо Сейм відхилить виправлення, то з цього питання буде проведено референдум.

На останніх виборах до Сейму проголосували 1 532 319 виборців, отже, для підтримки змін необхідно зібрати не мeнее ніж 153 000 підписів.

З ініціативою внести зміни до Конституції, що передбачають надання освіти тільки державною мовою з 1 вересня 2012 року ще в січні 2010 року виступило об’єднання “Вітчизні й вободі”/РННЛ, під час кампанії збору підписів на її підтримку виступила також партія “Все — Латвії!”. Більш активною кампанія стала восени 2010 року після виборів у Сейм.

Виправлення до статті 112 Конституції Латвії підготовлено з метою добитися поступового переходу на навчання латиською мовою в школах нацменшин, почавши його 1 вересня 2012 року.

ЦВК повідомляє, що виправлення передбачають доповнити статтю 112 Конституції умовою — “держава забезпечує можливість безкоштовного отримання базової й середньої освіти державною мовою”, встановлюючи, що “з 1 вересня 2012 року у всіх державних і муніципальних навчальних закладах, починаючи з 1-го класу, навчання здійснюється державною мовою”.

Джерело: DELFI.lv

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=995

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service