Уряд Швеції не визнав масові вбивства вірмен актом геноциду (“Sveriges Radio”, Швеція)

Посол Туреччини був присутній рік тому під час голосування в Риксдагові

Рік тому шведський парламент проголосував, з перевагою в один голос, за те, щоб рекомендувати урядові визнати масові вбивства вірменів турками в 1915 році геноцидом вірменського народу. Дотепер, однак, уряд не виконав рекомендації Риксдагу, і тепер його критикують як зліва, так і зправа.

Спікер народних лібералів (однієї з партій правлячого альянсу) по зовнішньополітичних питаннях Фредрік Мальм:

- Рішення, очевидно, поклали в шухляду письмового столу, а ключ викинули, – сказав він.

Спікер з міжнародної політики опозиційної Лівої партії, Ханс Лінде, також налаштований критично:

- Я вважаю ситуацію досить провокативною, коли міністр закордонних справ відкрито ігнорує рішення народних обранців, – сказав він.

Рік тому і прем’єр-міністр Швеції Фредрік Райнфельдт і міністр закордонних справ Карл Більдт висловили співчуття у зв’язку із цим рішенням Риксдагу. Карл Більдт виступив тоді проти “політизації історії” і висловив думку, що процес нормалізації відносин між Туреччиною й Вірменією перебуває в небезпеці. У знак протесту проти рішення Риксдагу Туреччина відкликала зі Швеції свого посла.

У торішньому рішенні Риксдагу, зокрема, говориться, що “Швеція має в рамках Євросоюзу, і в рамках ООН, сприяти міжнародному визнанню факту цього геноциду”. Однак, в урядовій декларації (щодо зовнішньої політики) не було згадано жодних ініціатив Швеції щодо цього питання ні в ЄС, ні в ООН.

Джерело: Sveriges Radio

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=1077

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service