Варшава занепокоєна положенням поляків у Литві (“Корреспондент.net”, Україна)

Даля Грібаускайте. Фото: Корреспондент.net

19 квітня, посол Литви у Польщі Лорета Закаревічіене була викликана у МЗС, де їй висловили занепокоєння становищем польської меншості у прибалтійській республіці.

Як повідомляє Reuters, Варшава заявила, що у Литві посилюється атмосфера неприязні по відношенню до польськомовного населення.

У Вільнюсі вже спробували улагодити проблему, закликавши не нагнітати пристрасті. “Не потрібно давати можливість радикалам взяти верх. (Литовський) уряд хоче, аби емоції були відкладені в сторону, щоб можна було продовжити нормальний діалог (з Польщею)”, – сказав представник литовського прем’єра Віргіс Валентінавічіус.

Reuters зазначає, що стосунки між Литвою і Польщею після розпаду Радянського Союзу були переважно дружніми. Проте, Варшава давно намагається посилити права польської меншості у Литві, де вона складає близько 7% населення. Зокрема, поляки вже довгий час намагаються домогтися від місцевих властей писати свої прізвища у документах з використанням букв латинського алфавіту, яких немає у литовській мові.

Невдоволення польської сторони також викликає жорстка вимога литовської влади до написання назв вулиць виключно литовською мовою, тоді як в місцях компактного проживання поляків жителі самовільно вивішують разом з назвою на державній мові таблички польською мовою. Існують також розбіжності у сфері освіти і щодо питань повернення земель.

Восени минулого року міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський виступив з критикою  на адресу Литви у зв’язку з небажанням литовської влади іти назустріч проханням польської діаспори.

Джерело: Корреспондент.net

ebay промокод https://vk.com/kuponebay.

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=1137

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service