Венеціанська комісія має намір допомогти молдовським депутатам розібратися з конституційним законодавством (“Новости-Молдова”, Молдова)

У Молдову, без розголосу в ЗМІ, прибув секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт, повідомило у четвер агентству інформоване джерело в законодавчому органі країни.

Приїзд секретаря Венеціанської комісії підтвердив і юрист ПКРМ депутат Сергій Сирбу.

“Сьогодні планується зустріч Томаса Маркерта з опозиційною парламентською фракцією комуністів”, – повідомив Сирбу.

“На зустрічі будуть обговорюватися шляхи подолання політичної кризи в Молдові. Особливий акцент буде робитися на думці представників Венеціанської комісії щодо бажання правлячого в країні альянсу ” За європейську інтеграцію”  змінити Конституцію з метою обрати президента без участі ПКРМ”, – відзначив депутат.

“ПКРМ виступає категорично проти яких-небудь змін Конституції в даному напрямку, тому що президента потрібно обирати в парламенті за участю всіх фракцій. Думка опозиції повинна, у будь-якому випадку, враховуватися”, – заявив Сирбу.

Він додав, що в рамках зустрічі буде порушено і питання про місцеві вибори, які намічені в Молдові на початку літа.

Ситуація з виборами президента РМ, яка не може вирішитися більш ніж півтора роки, продовжує залишатися незрозумілою. Згідно з останнім рішенням Конституційного Суду Молдови, питання дати обрання глави держави був передане на розгляд законодавчому органові країни. Він дотепер не може визначитися з їхньою датою.

Ситуація в РМ не може стабілізуватися з весни 2009 року. Після парламентських виборів у Кишиневі почалися масові виступи. Протестувальники, незадоволені підсумками виборів, атакували будинки парламенту й адміністрації президента.

Діюча влада пішла на поступки опозиції й провела перерахування результатів голосування, однак це суттєво не змінило розміщення сил у парламенті. Новий склад законодавчого органа пропрацював недовго. Наступний склад парламенту був сформований за підсумками дострокових виборів, що відбулися 29 липня 2009 року.

Дві спроби парламенту вибрати президента (10 листопада й 7 грудня 2009 року), коли кандидатом на цю посаду був лідер демпартії Маріан Лупу, закінчилися безрезультатно. Лупу недобрав вісім голосів. Конституційний суд Молдови наприкінці вересня 2010 року визнав, що необрання президента республіки на виборах 10 листопада й у повторних виборах 7 грудня 2009 року є тим випадком, що виправдовує розпуск парламенту. У відповідності із цим рішенням і було призначено дострокові парламентські вибори, що відбулися 28 листопада 2010 року.

Зараз правлячій коаліції не вистачає двох голосів для розв’язання проблеми обрання президента самостійно. Комуністи категорично відмовляються голосувати за кандидатуру нинішнього тимчасового виконувача обов’язків президента країни, спікера парламенту Маріана Лупу.

Джерело: Новости-Молдова

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=773

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service