Заступник голови МЗС України: Митний союз та ЗВТ з Євросоюзом несумісні (“Корреспондент.net”, Україна)

Митний союз Росії, Білорусії і Казахстану і зона вільної торгівлі з ЄС несумісні. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін.

“Два інтеграційні треки несумісні”, – заявив заступник міністра закордонних справ України, керівник переговорної групи на переговорах з ЄС щодо створення зони вільної торгівлі Павло Клімкін в прямому ефірі ток-шоу Республіка з Анною Безулик на 5 каналі.

“Але існують форми дуже ефективної взаємодії з Митним союзом, в тому числі у форматі зон вільної торгівлі або окремих секторальних угод”, – зазначив заступник міністра.

Зауважимо, що останнім часом українська влада не може визначити єдину позицію щодо співробітництва України та Митного союзу. Так, Президент Віктор Янукович, виступаючи у Верховній Раді України зі щорічним посланням, сказав, що Україна хоче співпрацювати з Митним союзом за схемою “три плюс один”.

Агентство Reuters трактує послання Януковича як твердження, що Україна поки не згодна вступити до Митного союзу. Проте глава держави дав зрозуміти, що Київ буде однаково наближений до обох організацій.

Примітно, що в квітні 2010 року європейський комісар з розширення Євросоюзу і політики сусідства Штефан Фюле назвав несумісним створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС та участь української держави в Митному союзі в рамках ЄЕП.

Незважаючи на застереження ЄС, Київ все ж почав консультації про можливий вступ до Митного союзу з Білоруссю, Казахстаном та РФ.

З іншого боку, глава української переговорної групи зі створення ЗВТ з ЄС Валерій П’ятницький восени минулого року заявив в інтерв’ю Дзеркалу тижня, що приєднання України до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану призвело б до негайного припинення переговорів про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Джерело: Корреспондент.net

Электронные деньги в России.

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=1098

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service