Теракт у мінському метро розкрито, виконавців затримано (“БЕЛТА”, Білорусь)

Теракт у мінському метро розкрито, виконавців затримано. Про це сьогодні на нараді щодо ходу розслідування теракту в метро заявив Президент Білорусі Олександр Лукашенко.

«Сьогодні в 5 годин ранку злочин було розкрито. Чекістам і міліції знадобилася всього лише доба для того, щоб вчора о 9 годині вечора провести блискучу операцію й без шуму, пострілів і тріскотні затримати виконавців. Сьогодні о 5 ранку вони дали свідчення. Головне, ми вже знаємо, хто і як вчинив цей теракт. Поки тільки невідомо навіщо, але й це скоро стане відомим, і це наше сьогодні головне завдання», – сказав глава держави. «Дивовижно, але факт: усі ці негідники, які скоїли злочин, працювали в конкретних трудових колективах – хто токарем, хто електриком», – сказав президент.

«Як мені доповіли слідчі, затримані зізналися не лише у здійсненні терористичного акту в метро, але в них на совісті також і теракти, вчинені в День Незалежності у Вітебську», – сказав Лукашенко.

Він також зажадав допитати опозиційних політиків у зв’язку з терактом у метро.

«Я доручив розглянути всі заяви від політичних діячів. Ми шукаємо співучасників і замовників. Ці діячі від так званої «п’ятої колони», може, розкриють карти і вкажуть, хто замовник… Усіх затримати й допитати, не дивлячись ні на яку демократію, стогони і виття закордонних страждальців», – зажадав Лукашенко.

«Дійшло до блюзнірства: у нас трагедія, а наші так звані «європейські партнери» у Страсбурзі розповідають про якісь права людини. А наші доморослі (опозиціонери) – п’ята колона – закликають ввести санкції. Танці на кістках… Хоча б зачекали, поки жалоба закінчиться. Це не стосується всієї опозиції. Опозиція може й повинна існувати в державі, але п’ятої колони в країні не буде… Співучасники й можливі замовники, хто вони? Для нас це важливо».

«Уся ця балаканина, демократизація, яку нам нав’язують, нічого не має спільного з тією істинною демократією, яка мусить бути і є в країні. Найжорстокіший порядок і організованість – це основа нашого виживання, і наш народ до цього готовий. Люди в Білорусі готові поводитися належним чином», – підсумував він.

Президент відзначив, що він надзвичайно вдячний співробітникам КДБ, міліції, прокуратури, усім силовим структурам за оперативну роботу. «Аналітики, слідчі, експерти, вибудувавши чітку хронологію злочину, опрацювали величезний масив аудіо- і відеоматеріалів і, що мене особливо радує, грубо кажучи, не виходячи з кабінетів вичислили цих негідників, – сказав білоруський лідер. – І потім почалася активна фаза операції з їхнього затримання».

«Це достойно цивілізованої нації, коли люди мізками, насамперед, борються з найскладнішими злочинами. Для мене як для президента це важливо», – підкреслив Олександр Лукашенко.

Джерело: ИноСМИ

Оригінал публікації: БЕЛТА

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=1038

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service