Україна утилізує тверде ракетне паливо до кінця 2014 року (“Xinhua”, Китай)

Президент України Віктор Янукович сподівається, що утилізація твердого ракетного палива (ТРП) на Павлоградському хімічному заводі в Дніпропетровській області буде завершена до кінця 2014 року.

На відкритті промислової установки по переробці ТРП у Павлограді він відзначив, що рік тому після його зустрічі із президентом Бараком Обамою США повернулися до участі в програмі утилізації ТРП. Він висловив надію, що 35 млн доларів, виділені США на цю програму, будуть використані для утилізації корпусів ракетних двигунів. При цьому всі технологічні цикли планується закінчити не пізніше 2013 року, що дозволить провести повну утилізацію до кінця 2014 року. Мова йде про близько 5 тис тонн ТРП, що представляє екологічну погрозу для регіону.

В 1997 році була прийнята програма утилізації міжконтинентальних балістичних ракет SS-24 у рамках виконання договору по скороченню стратегічних наступальних озброєнь, згідно з яким Україна взяла на себе зобов’язання про без’ядерний статус і про ліквідацію стратегічних наступальних озброєнь.

Після знищення шахтних пускових установок, розформування ракетної армії й розборки ракет, частини ракет із ТРП залишилися на зберіганні в Павлограді. В 2004 році Україна прийняла рішення фінансувати програму утилізації самостійно.

Джерело: Xinhua

промокод ebay тут.

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=977

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service