У петиції уряди закликають відмовитися від трьох АЕС (“DELFI.lt”, Литва)

© Reuters/Scanpix

Налякані нещастям у Японії жителі Литви показують  свій протест на сайті peticijos.lt. Громадська організація захисників навколишнього середовища Atgaja опублікувала петицію проти атомної енергетики, адресати цієї петиції – уряди Литви, Білорусі й Росії.

“Ми проти будівництва нових атомних електростанцій навколо Литви. Трагедія на АЕС “Фукусіма-1″ ще раз підтвердила, що розмови про “безпечний атом” нічого не значать. Очевидно, що небезпечні ядерні аварії можуть відбуватися з різних причин: починаючи зі стихійних лих, технічних поломок, помилок людей і закінчуючи військовими конфліктами й терактами. Тому ми вважаємо, що прийшов час заново переосмислити плани будівництва АЕС у регіоні й почати діяти, поки ще не пізно.

Ядерні аварії, радіоактивні відходи й викликані ними хвороби, смерті, забруднення навколишнього середовища й загроза ядерної зброї немов прокляття супроводжує атомну промисловість із самих її початкыв”, – сказано в петиції.

Автори петиції спростовують інформацію про те, що АЕС приносять користь економіці країни. За їхніми словами, атомна енергетика – найнебезпечніша, дорога й несе загрозу найбільш тривалих негативних наслідків форма виробництва електроенергії.

У петиції пропонують підписатися відразу проти будівництва трьох АЕС – у Білорусі, у Калінінградській області й у Литві.

Джерело: DELFI.lt

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=818

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service