В Литві попит на російську періодику – мінімальний (“DELFI.lt”, Литва)

У Литві, де проживає 162 000 росіян за національністю, газети і журнали російською мовою не користуються особливою популярністю. Російські видання складають, наприклад, всього 0,5% від усіх газет і журналів, які  передплачуються в країні, 15% – серед тих, що розповсюджуються вроздріб. З місцевих газет російською мовою найчастіше виписують “Домашній доктор в Литві” і “Пенсіонер”.

Були часи, коли наші поштові скриньки прогиналися від газет і журналів, проте з приходом інтернету і подорожчанням логістики в нових економічних умовах  багато хто відмовився від задоволення потримати газету в руках .

Про це свідчать і дані фахівців цієї галузі. На даний момент жителі Литви можуть передплатити 40 газет і 130 журналів російською мовою, які видають не тільки в Росії, але і в України чи Білорусі. Крім того, є можливість передплачувати 10 газет і 3 журнали російською мовою, які виходять у Литві.

«Три  найпопулярніші, які випускаються в Литві  -« Домашній доктор у Литві »,« Пенсіонер »,« Експрес-тиждень ». З російських найчастіше передплачують газету «Аргументи і факти», журнали «Наука і життя», «Навколо світу», «За кермом», «Радіо», «Присадибне господарство», – констатував в інтерв’ю DELFI керівник відділу обслуговування клієнтів Lietuvos paštas Станіслав Саверіна.

За його словами, більше всього видань російською мовою передплачують у Вільнюському, Каунаському і Клайпедскому округах.

«Видання російською мовою складають невелику частину від всієї  періодики, що виписується в країні. Наприклад,  видання надруковані в Росії становлять усього близько 0,5% , ті, які видаються в Литві – близько 10% від загального тиражу передплачуваних  видань. З 2000 року передплата на видання російською мовою скорочується, проте наскільки – складно сказати », – говорить С. Саверіна.

За його словами, періодика з Білорусі та України в Литві не користується такою ж популярністю, як російська, «тому виділити найбільш популярні не дуже і виходить».

«Всі видання російською мовою в тій чи іншій мірі передплауються. Наприклад, спеціалізовані видання, які призначені для конкретної групи людей (медиків, вчених і т.д.) замовляють всього один-два. Буває, що журнал або газету передплачують лише на місяць або два. Не сподобалося – на наступний місяць передплачують інший. Зазвичай різні видання замовляють бібліотеки, але й тут попит не надто великий », – сказав С. Саверіна.

Impress Teva: найбільше читають по-російськи у Вільнюсі

Як кажуть у компанії Impress Teva, що займається в Литві дистрибуцією преси, видання російською мовою поширюють в газетних кіосках, торговельних центрах, на бензолонках.

«Асортимент друкованих видань останнім часом розширився – на даний момент читачам ми можемо запропонувати 20 видань російською мовою, які випускаються в Литві,  і ще більше 110 найменувань, що транспортуються з Росії, Латвії, Естонії.Асортимент дійсно широкий. Втім, видання російською мовою серед продажів компанії складають близько 15% », – сказала DELFI керівник з маркетингу Impress Teva Ліда Мікенене.

За її словами, найпопулярніші з друкованих у  Литві – «Експрес-Тиждень», «Обзор», «Пенсіонер», «Литовський кур’єр», з імпортованих – «Аргументи і факти», «Комсомольська правда», «Таємниці зірок», « Бурда »,« Ліза. Кросворд »,« СПІД-інфо »,« Отдохни »та ін

«Найбільше читають російською и у Вільнюсі, де купується близько 50% тиражу видань. У Клайпеді реалізується близько 20% тиражу, в Каунасі – 10% », – говорить Л. Мікенене.

За її словами, ціна імпортних видань близько 30% вища за литовські, однак те, що їх купують і в таких містах, як Тельше, Молетай, Пакруоіс і Біржай, «демонструє, що читачі цінують їх професійне зміст».

У Литві видається все менше російських газет

Як свідчить статистика, з кожним роком в Литві  видається все менше газет російською мовою. За даними  2009 року, їх кількість скоротилася з 18 до 16, а за останні 15 років – більш ніж у два рази. Як свідчить статистика, кількість російських видань в країні скорочується з року в рік. Якщо в 1995 році в країні налічувалося 44 російських видання, то в 2008 – 18, у 2009 – 16. Такі дані Департаменту статистики Литви.

У 2009 році в Литві виходило 297 газет (у 2008 – 327), з них 275 – це литовські видання, 16 – російські, 3 – польські, 1 газета вийшла англійською мовою.

Згідно з цими ж даними, річний тираж російських газет в 2009 році склав 11,8 млн. примірників (у 2008 – 14,7 млн.), одиничний тираж – 203 000 прим. (У 2008 – 236 000).

У 2009 році в Литві російською мовою видавалося 9 журналів та інших періодичних видань, серед яких – «Литва представляє», «Перехрестя», «Топос», «Вільнюс» і ін

Джерело: DELFI.lt

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=205

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service