В Україні вшанували жертв мінського теракту (“Новая Беларусь”, Білорусь)

13 квітня 2011 року біля білоруського посольства в Києві представники української громадськості вшанували пам’ять жертв мінського теракту. Людей було небагато, близько тридцяти, але в таких випадках головне зовсім не кількість.

Поклали квіти, запалили лампадки. Виступали білоруські активісти, лідери й представники українських  партій і громадських організацій, представники інтелігенції та й просто люди, яким не байдуже. Звідусіль чулося, що без сліду російської ФСБ і в цьому теракті не обійшлося.

Так, було сказано, що це символічне попередження і для України – теракт у Мінську майже збігся з візитом в Україну Путіна. Це, начебто, натяк – якщо станемо за панібрата з Кремлем, київське метро теж цілком може стати випробувальним полігоном ФСБ.

«Вчора Москва, сьогодні Мінськ, а завтра Київ? Москва ніколи не погодиться з тим, що Україна, Білорусь та інші колишні радянські республіки сьогодні є незалежними», сказав один з учасників мітингу.

Після акції відома українська журналістка Олена Білозерська взяла коротке інтерв’ю у керівника Білоруської партії свободи Сергія Висоцького:

- Пане Сергію, хотілося б почути Вашу оцінку того, що відбулося. Кого підозрюєте, які можуть бути версії?

- Те, що ми прийшли сьогодні під амбасаду – це все-таки була данина пам’яті. Ми просто сумуємо, як і всі білоруси. Зараз достовірних фактів ні в кого немає, і давати однозначні коментарі було б передчасним. Ті люди, що роблять це, – це, щонайменше, непрофесійно, і для політиків, і для журналістів. Ми кажемо про версії – кому це вигідно.

У Білорусі зараз відбуваються трагічні події. Був у нас “оксамитовий авторитаризм”, потім жорсткий авторитаризм, потім тоталітаризм, події 19-го числа, тепер події 11-го квітня. Це вже виходить такий ланцюжок. Всі білоруси, з ким я спілкувався, зараз кажуть: “Куди ми потрапили, куди Лукашенко втягнув Білорусь?”. Минуло не так багато часу після виборів і вступу до митного союзу, єдиний економічний простір – і вже такі наслідки… 19-го – бійня, стільки людей сидить, тепер ось таке бузувірство… Ніколи не було нічого подібного у Білорусі – я маю на увазі, щоб загинули зовсім невинні люди. Вбивали опозиціонерів, вбивали незалежних журналістів, але щоб зовсім випадкових людей – це справжній напад на Білорусь. Це нова кривава дійсність. Головне – не допустити, щоб було продовження цих подій.

А хто це зробив – я думаю, це з часом стане відомим. За почерком це нагадує те, що відбувалося у Москві свого часу – підрив будинків. Це нагадує справді слід ФСБ. Тут є паралель з білоруськими подіями трирічної давнини – ви знаєте, у нас був вибух на Площі незалежності, після якого мене, до речі, ні за що ні про що посадили. Потім виправдали, але це завдало і мені, й іміджу організації дуже серйозних збитків.

- А довго Вас тримали?

- Ні, я сидів лише кілька діб, але справа не в цьому. З мене взяли підписку про невиїзд, пропустили це по всіх ЗМІ, були постійні допити, цілодобовий нагляд за мною, обшуки, в т.ч. у моїх близьких… І ось зараз подібний сценарій. Тоді тисячі людей перетягали на допити, людей саджали, відпускали, знову саджали… А потім слідчі вийшли на те, що ниточки тягнуться з Росії. І після того справу закрили, всіх відпустили, ніхто ні в кого не попросив пробачення, оце і все.

Фото, інтерв’ю: Олена Білозерська

Джерело: Новая Беларусь

Related posts:

Short URL: http://bbs-news.info/?p=1134

Реклама

Ми на Facebook

Вхід | Ukrainian information service